• parklastik.com’da alışveriş yapmak güvenli mi?
  Kullanıcının güvenliği, parklastik.com’da en çok önem verilen konulardandır. 128 bit SSL sertifikamızla korunan kişisel bilgileriniz tamamen güvence altındadır. Üyelik şifrelerinize, kredi kartı bilgi ve şifrelerinize sizden başka hiç kimse (biz dahil) ulaşamaz.
 • Alışveriş yapmak için üye olmak gerekiyor mu?
  Hayır gerekmez, üye olmadan da sitemizdeki bütün parçaları satın alabilirsiniz. Ancak üye olursanız verdiğiniz eski siparişleri takip edebilir, ürün aldığınız araçlar tanımlı olduğu için aramanızı daha hızlı yapabilir ve üyelerimize sunduğumuz bir takım avantajlardan yararlanabilirsiniz. Ayrıca siparişini verdiğiniz ürünün teslimatı için sistemin rutin olarak sorduğu isim, adres ve firma bilgilerini tekrar yazmak zorunda kalmazsınız.
 • Kredi kartım yok; yine de alışveriş yapabilir miyim?
  Yapabilirsiniz; parklastik.com’da alışveriş yapmak için kredi kartı sahibi olmanız gerekmiyor. Banka havalesi yoluyla da alışveriş yapabilirsiniz. Üstelik banka havalesiyle yoluyla ödeme yaptığınızda uygulanan indirimden de yararlanabilirsiniz.
 • Ürünleri mağazanızdan almam mümkün mü?
  parklastik.com’un mağazası yok; ürün satışını sadece internet üzerinden gerçekleştiriyor. O yüzden siparişlerinizi internet üzerinden yapabilirsiniz. Sitemiz, sipariş ettiğiniz ürünün teslimini de sadece kargo ya da kurye ile, belirttiğiniz adreste yapıyor.
 • Sipariş ettiğim ürünün servise teslim edilmesini istiyorum, mümkün mü?
  Mümkündür. Sipariş verme işleminde, teslimat adresi bölümüne servisinizin adresini yazdığınızda siparişiniz servisinizin adresine gönderilir. Yine sipariş verme işleminde faturanızı göndereceğimiz adresi, farklı bir adres olarak değiştirebilirsiniz. Yani siparişinizde, teslimat adresini, fatura bilgisindeki adresi ve fatura teslimat adresini ayrı ayrı adresler olarak belirleyebilirsiniz.
 • Kredi kartıyla ödeme yaptım. Bundan sonra başka bir işlem yapmam gerekiyor mu?
  Hayır gerekmiyor. Kredi kartıyla ödeme yaptığınızda siparişiniz hemen işleme alınır, ürünler tedarik edilir ve belirttiğiniz teslimat adresine gönderilir. Ödemeniz bize ulaştığında, sipariş ettiğiniz ürünler tedarik edildiğinde ve gönderildiğinde, adresinize gelen e-posta aracılığıyla bilgilendirilirsiniz.
 • parklastik.com-un taksit yaptığı banka kartlarından birine sahibim; ancak ödemeyi tek çekim yapmak istiyorum, mümkün mü?
  Elbette. Eğer ödeme ekranında taksitli ödemeyi değil tek çekim ödemeyi seçerseniz toplam tutar hesabınızdan tek seferde çekilecektir.
 • Kredi kartım, parklastik.com-un taksit yaptığı bankalardan birine ait değil, yine de alışveriş yapabilir miyim?
  Visa ve Master Card logosu olan tüm kredi kartlarıyla parklastik.com’dan alışveriş yapabilirsiniz. parklastik.com’un ttaksit yaptığı bir bankanın kredi kartına sahipseniz ayrıca taksit imkanından da faydalanabilirsiniz.
 • Kredi kartı numaramı sipariş anında güvenle yazabilir miyim?
  Kredi Kartı numaranızı sistemimize güvenle yazabilirsiniz. Kredi kartı numaranızı yazdığınız sayfa, Geo Trust firmasınca sağlanan 128 bit SSL sertifikasıyla korunmaktadır. Bu sertifikayı ‘browser’ınızın sol üst ya da sağ alt tarafında bulunan ‘kilit’ işaretine tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. Dolayısıyla kredi kartı bilgilerinizi, sizden başka hiç kimse bilmemektedir. Lütfen kredi kartı numaranızı, bize attığınız e-postalarda, müşteri temsilcimizle yaptığınız konuşmalarda, yani sipariş verirken karşınıza çıkan ödeme sayfasında kredi kartı bilgilerinizin sorulduğu alanın dışında hiçbir yere yazmayınız.
 • Sanal kredi kartım var. Alışverişlerimde bunu kullanabilir miyim?
  Elbette kullanabilirsiniz. Sanal kartın kullanım özellikleri itibariyle normal kredi kartlarından bir farkı yoktur. Tek dikkat etmeniz gereken sanal kartınız için belirlediğiniz limitin, yaptığınız alışveriş tutarından az olmamasıdır.
 • KDV ödemek istemiyorum. Fiş almasam ürünü daha ucuza alabilir miyim?
  parklastik.com, bütün ürünleri için fatura ve sevk irsaliyesi düzenlemekte ve tüm satışlarını vergilendirmektedir. otostart.com’da faturasız ürün çıkışı yoktur.
 • Ödemeyi parklastik.com-un ofisine gelerek elden ya da ürünü getiren kargo-kurye elemanına yapmam mümkün mü?
  parklastik.com, satışını yaptığı bütün ürünlerin bedelini, kredi kartı ya da banka havalesi yoluyla tahsil etmektedir. Kapıda ödeme ve elden tahsil etme uygulamaları yapılmamaktadır.
 • Siparişimin toplam tutarının altında / üstünde bir ücret havale ettim, ne olacak?
  parklastik.com, havale ile ödemelerde sipariş tutarının hesabına geçmesini talep etmektedir. Eksik ya da fazla ödemeler eksik ya da fazla ürün gönderme anlamına gelmez. Sipariş tutarının üzerinde bir meblağ havale edilmişse, fazla meblağ müşterinin hesabına iade edilir, e-posta ya da telefonla müşteri bilgilendirilir. Sipariş tutarının altında bir meblağ gönderilmişse parklastik.com müşteri hizmetleri, müşteriyi durumdan haberdar eder ve eksik meblağın havale edilmesini talep eder. Eksik meblağ havale edildiğinde sipariş işleme alınır.
 • Sipariş verdim, havale yaptım, şimdi ne yapmalıyım?
  Havale ile ödemeyi seçip siparişinizin sonunda size gösterilen banka hesap numaralarına toplam tutarı da ödediyseniz yapacağınız tek şey, parklastik.com ana sayfasının üst kısmında yer alan “ödeme bildirim formu”na tıklayıp açılan form sayfasını doldurmak. Böylece yaptığınız havaleden bizi haberdar etmiş olacaksınız. Yaptığınız havale, parklastik.com hesabına geçtiği an siparişiniz işleme alınacak ve en kısa sürede belirlediğiniz adrese gönderilecektir.
 • Havale yapacağım; ancak bulunduğum yerde parklastik.com-un hesaplarının olduğu bankaların şubeleri yok, ne yapmalıyım?
  Havalenizi, bulunduğunuz yerdeki herhangi bir bankadan, parklastik.com’un Finansbank, Garanti Bankası ve Akbank hesaplarından birine EFT yoluyla da gerçekleştirebilirsiniz. Lütfen EFT yaparken “alıcı” hanesine “…………………………………………..” yazmayı unutmayın.
 • Üyeyim, siparişimin durumunu nasıl görebilirim?
  Üye iseniz siparişinizi, sitenin ana sayfasında yer alan “Üyelik İşlemleri”nden üye girişi yapıp bu bölümün hemen altında yer alan “Sipariş Takip” bağlantısından kolayca takip edebilirsiniz. Siparişinizle ilgili bütün hareketler, zaten size e-posta yoluyla parklastik.com tarafından ulaştırılmaktadır.
 • Üye değilim; siparişimin durumunu nasıl görebilirim?
  Üye değilseniz, siparişinizin durumunu online olarak göremezsiniz. Ancak siparişinizin her aşamasında size siparişinizin durumu ile ilgili e-postalar gönderilmektedir. Ancak yine de siparişinizin durumunu mesai saatleri içinde ‘Canlı Destek’ hattımızdan ya da sitenin ana sayfasının en üst kısmında bulunan ‘Bize Ulaşın’ linkini tıklayıp açılan sayfadan e-posta göndererek öğrenebilirsiniz.
 • Siparişimi iptal etmek istiyorum, ne yapmalıyım?
  Verdiğiniz siparişi, aynı gün içinde, eğer kargoya teslim edilmediyse iptal edebilirsiniz. Bunun için sitenin ana sayfasının en üst kısmında bulunan ‘Bize Ulaşın’ linkini tıklayıp açılan sayfadan, siparişinizi iptal ettiğinizi belirten bir mesaj göndermeniz yeterlidir. Eğer ödemenizi kredi kartıyla yaptıysanız, ödemeniz kartınıza iade edilir. Eğer havale yoluyla yapıldıysa ve havale tutarı parklastik.com hesabına geçtiyse, tutar gönderilen hesaba iade edilir. Eğer ödeme havale ile yapıldı ve tutar parklastik.com hesabına henüz geçmediyse siparişiniz otomatik olarak iptal edilir. Eğer siparişiniz kargoya verilmişse yapacağınız şey, kargoyu almayıp parklastik.com’a iade etmektir.
 • Siparişim geldi; ancak yanlış ürün sipariş ettiğimi fark ettim, ne yapmalıyım?
  Eğer yanlış bir ürün sipariş ettiğinizi anladıysanız ürünü, ambalajına zarar vermeden faturası ile birlikte kargo yoluyla parklastik.com’a gönderiniz. İadeniz parklastik.com’a ulaştığında tutarı da hesabınıza iade edilir. Siparişi siz yanlış verdiğiniz için iade işlemindeki kargo bedelini sizin ödemeniz gerekmektedir. (parklastik.com, yanlış ürün gönderdiğinde, iade kargo bedelini de parklastik.com öder.) Yanlış bir ürünü sipariş ettiğinizi yedi gün içinde, parklastik.com’a bildirmeniz ve göndermeniz gerekmektedir. Yedi gün içinde bir iade talebi ve işlemi gerçekleşmediği takdirde, ürünü kabul ettiğiniz varsayılır.
 • Ürün garanti süresi içinde arızalandı, ne yapmalıyım?
  parklastik.com’un en çok önem verdiği konu garantilerdir. Üründe, objektif özellikleriyle kullandığınız halde garanti süresi içinde herhangi bir arıza oluştu ise ilk önce arıza tespit formunu doldurmalısınız. Daha sonra müşteri hizmetlerimiz tarafından test süreci ile ilgili bilgilendirilirsiniz. Ürünü parklastik.com?a gönderirken kargo ücretini ödemelisiniz. Arızalı ürün parklastik.com?a ulaştıktan sonra en az 15 gün içinde arızanın tespiti gerçekleştirilir. Ürünün, üretimden kaynaklanan bir hatadan dolayı arızalı olduğu tespit edilirse; tespiti müteakip 7 gün içinde ürünün bedeli hesabınıza iade edilir ya da ürün değişi yapılır.
 • Ürün adresime ulaştı; ancak paket parçalanmış / bozulmuş / kırılmış, ne yapmalıyım?
  Ürünü asla teslim almayınız. Hemen bir tutanak tutturarak ürünü gelen kargo/kurye firmasının görevlisine iade ediniz. Ve yaşanan bu durumu, sitenin ana sayfasının en üst kısmında bulunan ‘Bize Ulaşın’ bağlantısını tıklayarak açılan sayfadan e-posta yoluyla parklastik.com’a bildiriniz.
 • Kargo firması benden bedel tahsil etti / etmek istedi, ne yapmalıyım?
  Kesinlikle kargo firmasına ödeme yapmayınız. Kargo ve kurye bedeli sizin adınıza parklastik.com tarafından ödenir. 200 TL’nin altındaki siparişlerinizde, sizin de göreceğiniz gibi ‘teslimat bedeli’ olarak kargo bedeli tahsil edilir ve bu faturanızda yer alır. 200 TL’nin üstündeki siparişlerinizde zaten kargo bedeli parklastik.com tarafından ödenir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’ine yapılan sevkiyatlarda gümrük ve kargo bedelini ödemeniz gerekmektedir.
İstek listesine ürün eklendi
Ürün karşılaştırmaya eklendi.